www.nadbaltykiem.info

 
 
   Noclegi nad Bałtykiem

woj. pomorskie
 
            84-105 Ostrowo
Ostrowo
mapa Ostrowa
 
        Baza obiektów
- ośrodki wypoczynkowe [0]

- hotele [0]

- wille, pensjonaty [0]

- domy wczasowe [0]

- pokoje gościnne [2]

- apartamenty [0]

- domki letniskowe [0]

Wyświetl oferty...
 
 

OSTROWO


Historia:
1381 - pierwsza wzmianka o wsi Ostrowo;
1412 - nadanie wsi praw polskich.

Prognoza pogody w Ostrowie
 
plaża w Ostrowie Badania wykopaliskowe z lat 1975-76 odkryły w okolicy Ostrowa obozowisko z epoki mezolitu (8000-4200 I. p.n.e.), a badania powierzchniowe z lat 1979 i 1981-82 osadę otwartą z neolitu (4200-1700 I. p.n.e.). Ostrowo wymienione zostało po raz pierwszy w 1381 roku, a następnie w 1404. W 1552 roku nazwa wsi brzmiała Ostrovy. Podobnie jak pobliskie Tupadły w 1412 Ostrowo posiadało prawo polskie. Za czasów krzyżackich mieszkańcy mieli obowiązek dostarczania na wypadek wojny jednego zbrojnego. Przywilej z 7.IX.1552r. nadany przez Króla Zygmunta Augusta sołtysowi Grzegorzowi Sapule, dawał prawo łowić ryby w Jeziorze Ostrowskim i w morzu. W czasach Prus Królewskich Ostrowo zostało wsią starościńską. Na początku XIXw. rząd pruski ówczesnym trzem czynszownikom we wsi oddał posiadłość na własność.
 
Obecnie:
Ostrowo to wieś między Jastrzębią Górą a Karwią, położone na Kępie Ostrowskiej i otoczone przez bagna i mokradła, znajduje się 900 m od morza. Pół kilometra dalej na zachód jest ujście Czarnej Wdy. Wieś jest specyficzna. Wczasowicze nie znajdą tutaj hoteli ani dużych pensjonatów. Preferowane są pokoje gościnne w kwaterach prywatnych. Dzięki temu bez problemu można znaleźć tanie noclegi. Są one o różnym standardzie - każdy znajdzie coś dla siebie.

Plaża w Ostrowie jest szeroka i nawet w pełni sezonu letniego, jest tu sporo miejsca. Ostrowo może pomieścić dwa tysiące letników - na plaży zmieści się około pięciu tysięcy. Dlatego bardzo chętnie przyjeżdżają tutaj również plażowicze z innych pobliskich miejscowości. Zapraszamy na wczasy nad morzem do tego pięknego zakątka, oazy spokoju i ciszy...
 

Zapraszamy do serwisów poszczególnych miejscowości:
Białogóra Chałupy Chłapowo Dębki Hel Jastarnia Jastrzębia Góra Jurata Karwia Kuźnica Łeba
Ostrowo Puck Rowy Ustka Władysławowo


Wizyty robotów na tej stronie: Google    MSN    Yahoo! NetSprint    Onet    Szukacz   

© 2006-2008 www.nadbaltykiem.info